Akü Garantisi

Akü Garantisi

Araçların her zaman en önemli görülen kısmı motordur. Motorun ve bağlı olduğu sistemlerin bu anlamda düzgün çalışması oldukça önemlidir. Birbirine bağlı olarak çalışan akü ve motorun aracın çalışması için rolü her zaman büyüktür.

Aracın motor bölümünde yer alan ve eş güdümlü çalışan parçalarından biri de aküdür. Aküsü olmayan bir aracın çalışma ihtimali yoktur. Gündelik hayatta istemsiz bir şekilde bozulan ve biten akülerin durumu araç sahiplerini zora sokmaktadır. Araç sahipleri akü garantisi ile yaşanan bu olumsuz durumları ortadan kaldırmaktadır. 

Akü arıza ve hasar durumunda, akünün alındığı servis üzerinden işlem alınmalıdır. 

Akü Çeşitleri Nelerdir?

1. Sulu Akü
2. Kurşun Akü
3. AGM Akü
4. Kuru Akü
5. Sabit Tesis ve Forklift Aküleri

Bozulan ve biten her akü garanti kapsamında değerlendirilmemektedir. Genel anlamda akünün garanti süreleri satıldığı andan itibaren başlamaktadır.

1. NanoGold Start-Stop EFB akülerde 1 yıl, özel binek araçlarda ise akü süresi iki yıl olarak belirlenmiştir. 
2. Otomobil, ticari taksi, kamyon, hatlı dolmuş, minibüs, kamyonet gibi taşıt türlerinde akü garanti süresi 24 ay olarak belirlenmiştir. 
3. Binek araçlarda akü garanti süresi 2 yıl olarak belirlenmiştir. 

Oto elektrik sistemleri sağlıklı bir şekilde işlemesi için, akü sağlığı büyük önem arz etmektedir.

Akü İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

  • Garanti sürecinde aküyü nerede baktırabilirim?
Bulunduğunuz semtteki ilgili markanın yetkili bayi veya servislerinde fatura koşulu olmak şartıyla hizmet alınmaktadır.
  • Akü arıza yaptığında ne yapmam gerekiyor?
Akümülatör arza sorunlarında, fatura ile birlikte servis noktalarından hizmet alınmalıdır. Servis dışında bir yerin aküye müdahale etmesi aküyü garanti kapsamından çıkarmaktadır. 
  • Akü garanti kapsamında değiştirilirse garanti süresi değişir mi?
Servis, arızalı aküyü inceledikten sonra satış tarihinden itibaren verilen sürede ortaya çıkan ve fabrikasyon arızalı akü yenisi ile değiştirilmektedir. Ancak garanti uygulaması ilk satılan akünün garanti süresi ile sınırlı kalmaktadır. 
  • Akü hangi durumlarda garanti kapsamında değildir?
Akünün arızasının ne boyutta ve ne şekilde olduğu servis tarafından belirlenmektedir. Yapılan incelemeler sonucunda oto servis akünün garanti kapsamına girip girmediğini belirlemektedir. Garanti kapsamında tanımlı olan durumlardan birinin yaşanması dâhilinde akü garanti kapsamına girmektedir. Oto aydınlatma sistemi akü kapasitesi ile doğru orantılı olmalıdır.

Çekmeköy Akü

Çekmeköy akü hizmetlerimiz içerisinde akü kontrolü çok önemli bir başlıktır. Bu başlık esnasında yaptığımız çalışmalar, akünün gözden geçirilmesini sağlar ve eksiklerini giderir. Akü kontrolü çok önemli bir süreçtir. Akü kutup başları, akü sıvısı ve aküdeki korozyon etkisi gibi durumlara ek olarak, performans ve enerji düşüşünü en iyi şekilde tespit etmek gerekir. Bu gibi ölçümler ve değerlendirmeler sonucunda bir takım sorunlar ortaya çıkıyorsa, aküye müdahale etmek gerekir. Kimi zaman eksik tamamlama işlemleri kimi zaman da değişimle birlikte elde edilen çözümler, akü performansının tekrardan istenen yere gelmesini sağlamaktadır. Kullanışlı, kaliteli ve güvenilir marka akü seçenekleri sayesinde, akü performansını daha iyi noktada görmek söz konusu olmuştur. Akülerde garanti çok önemli konu başlıklarından biridir. Garanti kapsamında sunulan hizmetler maliyetsiz ve yüksek kalitelidir. Değişim ve benzer çözümlerde garantili süreç devreye girip aracınız için en iyi fırsatı ortaya koyar. Eğer yapılan kontroller sonrasında aküde herhangi bir sorun tespit edilirse, tamir, onarım ve değişim çözümleri dikkatlice gözden geçirilir. Servisimizde usta ekiplerimiz akü ile ilgili tüm problemleri tanımlamada oldukça modern çalışmalarla görevinin başındadır. Yeteneklerini üst düzeyde kullanan ekiplerimiz, yüksek teknoloji ile birlikte hızlıca sonuca gitmek durumundadır. Akü ile ilgili arızaların ortaya çıktığı durumlarda kimi zaman değişim kimi zaman da tamir çözümleri ile bu konuda nitelikli bir adım atmak söz konusu olacaktır. Servisimiz bu konuda deneyimli kadrosuna ve uzman yapısına güvenmektedir.

İlgili Konular

Lastik basıncı neden önemlidir

Lastik basıncı neden önemlidir

Lastik basıncı, araçların en önemli, aksatılmaması gereken ve ciddi detaylarından bir tanesidir. Aracınız ne marka ve model olursa olsun, lastiklerinde bir sorun varsa geriye kalan her şey önemsiz hale gelir. Kontrolü ve bakımı aksatılan lastikler, ciddi sonuçların meydana gelmesini sağlar. Basınç seviyesi doğru olmayan, rot balans ve süspansiyon bozukları ile kullanılan araçlar, sürücü için büyük tehlike arz eder. Bu nedenle düzenli olarak lastiklerin kontrolü ve bakımı gerekmektedir. Bu işlem alanında uzman, deneyimli ve profesyonel servis firmaları aracılığıyla kusursuz ...

Rehbere git

Akülerde neden kurşun kullanılır

Akü, elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürerek istendiği durumda kullanılabilir hale getirmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok sayıda akü çeşidi ortaya çıkmıştır. Kurşun-asit akü de ortaya çıkan ilk akü olarak kabul edilmektedir. Bir yüzyıldan daha fazla kullanılan kurşun aküler günümüzde rağbet gören akülerden biridir. Bunun neden ise bu akü çeşidinin diğer akü çeşitlerine oranla daha düşük maliyetli olması ve yüksek yoğunlukta bir enerjiye sahip olmasıdır.

Rehbere git
Akülerde neden kurşun kullanılır

Audi EPC Arızası

Audi EPC arızası aracınızdaki sorunların büyümeden anlaşılması için size uyarı ve ikaz verir.

Rehbere git

Çekmeköy Rot Balans

Araçların mekanik sistemleri çok titizlikle planlanıp üretilmiştir.

Rehbere git
Çekmeköy Rot Balans