Araç Bakım & Onarım

Araç Bakım & Onarım

Araç onarımı; araçlarda meydana gelmiş teknik ve mekanik sorunları için üretilen çözüm yollarıdır. Araç onarım işlemi, tamir işlemi olarak adlandırılmaktadır.

Araçta meydana gelen ve onarıma ihtiyacı olan her bölüm araç onarımı içerinde değerlendirilmektedir.
  • Araç servislerinde bakım işlemleri için bakım bölümü, tamir işlemleri için ise onarım bölümü, aktif olarak çalışmaktadır.
  • Araçta meydana gelen ve normal kabul edilmeyen her durum arıza olarak değerlendirilmektedir. Arızalar genel olabileceği gibi bölgeselde olabilmektedir.
Araç onarım konusunda dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlar;
1. Araç onarım işlemi, yetkili servis üzerinden alınması gerekir.
2. Garanti ve kasko işlemleri onarımı sırasında belirleyici rol oynamaktadır.
3. Yedek parça gibi işlemler de onarım bölümde olduğu için parçaların orijinal olmasına özen gösterilmelidir. 

Araç Bakım Onarımı Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düzenli periyotlarla takip edilen bakımlar sonucunda araçta ağır onarım gerektirmeyen yüzeysel sorunlar yaşanmaktadır. Yapılan bakımlar ile araç kontrol edildiği için herhangi bir sorun oluşmaya mahal verilmeden onarım işlemleri gerçekleştirilmektedir. 

Bazı bakım işlemlerinde arızaların erken tespit edilmesi oldukça önemlidir. Planlı olarak yapılan araç onarımları sayesinde sürpriz hasarların oluşması önlenmektedir.

Araç onarımları sırasında; yeni ekipmanlar ve eğitimli servis yetkilileri süreci yönetmektedir. Araçta kullanılacak parçaların yüksek standartta ve üretici firma onaylı olması dikkat edilen durumlardır.

Çekmeköy Araç Bakım & Onarım noktamızda, teknik ve mekanik sorunları için çözüm üretmekteyiz. Periyodik bakım aşamalarından olan pasta cila gerekli görüldüğünde ihmal edilmemelidir. Çünkü boya sağlığını önemli ölçüde etkilemektedir.

Araç Onarımında Servisin Önemi

 Yatırım unsuru olarak görülen ve yaşam alanlarımızdan biri olan araçların, bakım ve onarım işlemlerinde alanında veya marka model konusunda uzmanlaşmış bir servisin seçilmesi gerekir. İyi ve deneyimli olması ve benzer araç arızaları ile yakından ilgilenmesi bir servisi, diğerlerinden ayıran özellikler arasındadır. 

Aracın sorunun düzgün bir şekilde giderilmesi, sorunun tekrarlanmaması ve uygun fiyatlarla işlemlerin gerçekleşmesi her araç sahibinin seçimleri sırasında bakmış olduğu unsurlardır. Darbe veya arıza anında araçta meydana gelen hasarlara en yakın araç servisine başvurmak değil, yetkili bir araç servisine başvurmak bu anlamda önemlidir.  

Aracını uzun yıllar kullanmak isteyen ve yaşanan sorunun tekrarlanmaması isteyen araç sahipleri onarım konusunda yetkili bir servis üzerinden işlem almalıdır. Çekmeköy Bosch Car Service noktamız ile hizmetinizdeyiz.

İlgili Konular

Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?

Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?

Araç kısa far ayarı, pek çok araç sahibinin karşılaştığı sorulardan bir tanesidir. Bu durum sürücü, diğer araçlar ve yayalar açısından oldukça önemlidir. Far ayarlarının hatalı yapılması ya da yapılmaması, sürüş esnasında sürücü için gerekli alanın aydınlatması da mümkün değildir. Özellikle bu durum gece sürüşünde sürücünün görüş alanını etkilerken, aracın de far ayarı yapılmadığında düz bir halde ilerlemesi oldukça zor olur. En ciddi tehlikesi ise bazı durumlarda görüş tamamen engellenir ve bu durumun devamında geri alınmayacak büyük tehlikeler söz konusu olabilir. Tüm bu ...

Rehbere git

Çekmeköy Rot Balans

Araçların mekanik sistemleri çok titizlikle planlanıp üretilmiştir.

Rehbere git
Çekmeköy Rot Balans
Oto Tamir Hizmeti

Oto Tamir Hizmeti

Ümraniye oto tamir hizmeti servisimizin donanımlı altyapısı ile sunulan iyi bir hizmettir.

Rehbere git

Lastik basıncı neden önemlidir

Lastik basıncı, araçların en önemli, aksatılmaması gereken ve ciddi detaylarından bir tanesidir. Aracınız ne marka ve model olursa olsun, lastiklerinde bir sorun varsa geriye kalan her şey önemsiz hale gelir. Kontrolü ve bakımı aksatılan lastikler, ciddi sonuçların meydana gelmesini sağlar. Basınç seviyesi doğru olmayan, rot balans ve süspansiyon bozukları ile kullanılan araçlar, sürücü için büyük tehlike arz eder. Bu nedenle düzenli olarak lastiklerin kontrolü ve bakımı gerekmektedir. Bu işlem alanında uzman, deneyimli ve profesyonel servis firmaları aracılığıyla kusursuz ...

Rehbere git
Lastik basıncı neden önemlidir