Lastik basıncı neden önemlidir

Lastik basıncı neden önemlidir

Oto lastik basıncı, araçların en önemli, aksatılmaması gereken ve ciddi detaylarından bir tanesidir. Aracınız ne marka ve model olursa olsun, lastiklerinde bir sorun varsa geriye kalan her şey önemsiz hale gelir. Kontrolü ve bakımı aksatılan lastikler, ciddi sonuçların meydana gelmesini sağlar. Basınç seviyesi doğru olmayan, rot balans ve süspansiyon bozukları ile kullanılan araçlar, sürücü için büyük tehlike arz eder. Bu nedenle düzenli olarak lastiklerin kontrolü ve bakımı gerekmektedir. Bu işlem alanında uzman, deneyimli ve profesyonel servis firmaları aracılığıyla kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmelidir. İhtiyacınız varsa iletişim bilgilerimiz üzerinden firmamıza ulaşabilir, aklınıza takılanları ve lastik bakım hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Lastik basıncı neden önemlidir

Lastik Basıncı Neden Önemlidir?

Lastik Basıncı Neden Önemlidir?

Araç lastikleri; sık kullanılan araçlarda ve kullanılmasa bile araçlarda görülen önemli bir sorundur. Araçları ister sürekli kullanın isterseniz bir yerde bekliyor olsun yine de lastiklerin hava basıncından bir azalma görülebilir. Farklı durumlarda olan araçların lastik basıncı da farklı seviyelerde düşer. Ancak yine de bu durum atlanmaması gereken oldukça önemli bir konudur.
Basıncın azalması pek çok farklı tehlikeli duruma yol açar ve bu durum can sağlığınızı da tehlikeye sokar. Bu nedenle doğru bir firma tarafından araç lastikleri kontrol ve bakım işleminden geçmesi gerekir. Firmamıza ulaşarak bu konu hakkında detaylı bilgi alabilir ve lastik bakım işlemi hakkında sormak istediklerinizi de sorabilirsiniz.

Doğru Lastik Kullanımı İçin Gerekenler

Araçların önemli bir parçası olan lastiklerin de diğer araç donanımları gibi düzenli bakım ve onarıma ihtiyacı vardır. Bunlar:

  • Araç lastiklerinin ve yedek lastiklerin uzman kişiler tarafından belirli aralıklarla kontrolü yapılmalıdır.
  • Lastiklerin kontrolü esnasında lastiklerin soğuk olması, doğru basınç ölçümünde etkilidir.
  • Rot balans ayarları kontrol edilmeli ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
  • Yaz ve kış mevsimlerine uygun lastik türleri tercih edilmelidir. Kış aylarında yaz lastiği olmadığı gibi yaz aylarında da kış lastiği verimli sürüş vermeyecektir.
Tüm bu kontroller firmamız tarafından yapılmaktadır. Siz değerli müşterilerimiz 7/24 firmamız ile iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz. Lastik basıncı hizmetimiz hakkında da bilgi almak için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Lastik Basıncı Neden Önemlidir?