Oto Cam Filmi
Oto Cam Filmi

Oto Cam Filmi

Araç sahipleri, araçları aldıktan bir süre sonra araçta çeşitli değişiklikler yapmaktadır. Bu değişimlerden en sık yapılan ise cam film kaplama işlemidir.

Oto cam filmi; polyester ailesine mensup olan teknoplastik polimer reçinesinden üretilen cam filmidir. Cam filmleri araçların görüntüsünün daha iyi durmasını sağlarken, araç içerisinin de dışarıdan gözükmesini engeller.

Genel olarak cam filmi, aracın içini göstermemeye yarasa da aslında bilinmeyen farklı ve yararlı birçok işlevi vardır.

Oto cam filmi; araca güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınları filtrelemekte ve izole etmektedir. Bu sayede araçtaki koltuğun gövde kısımlarından herhangi bir solma durumu yaşanmaz. Güneş ışınlarının filtrelenmesi araçtaki klimanın yaz aylarında daha verimli çalışmasını sağlamaktadır. Diğer bir yandan ise yapısı nedeniyle camın darbe aldığı zaman çizilmesine ve kolay bir şekilde parçalanmasını engellemektedir.

Cam filmi kullanmanın belirli kuralları vardır. Bu durum trafikte halk sağlığını ve sürücü sağlığını tehdit eden, kazaya sebep olan durumların önüne geçilmesini sağlamak adına uygulanmaktadır. Cam filmi için gerekli aşamaların doğru bir şekilde yapılması ve doğru cam filmi numaralarının kullanılması gerekir. Tüm işlemler eksiksiz bir şekilde yapıldığı takdirde cam filminde herhangi bir sorun çıkmayacaktır.

Oto Cam Film Numaraları

Araca yapılan cam filmlerin farklı numaraları vardır. Bu numaralar sürücüler için belirli görme açıları sunması sebebiyle kendi içerisinde ayrılmaktadır. Cam film numaraları;

  1. 1. Numara; %85 ışık geçirme özelliğine sahiptir. Sürücü görüşüne etkisi yoktur. Arka camlarda kullanılabilmektedir.
  2. 2. Numara; %70 ışık geçirme özelliğine sahiptir. Sürücünün görüşünü etkilemez.
  3. 3. Numara; %55 ışık geçirme özelliğine sahiptir. Sürücünün görüşünü bir ölçüde engeller ve kullanım için uygun değildir.
  4. 4. Numara %40 ışık geçirme özelliğine sahiptir. Sürücünün görüşünü etkiler ve kullanımı yasaktır.
Cam filmi yasak mı; cam filmi uygulaması yasak değildir. Ancak belirli kurallar gözetilerek kullanılması gerekir. Cam filmi ışığı en ez %70 oranında ışığı geçirmelidir. Araçlarda izin verilen camlar 1 ve 2 numaralı cam filmleridir. 3 ve 4 numaralı camlar ışığa engel teşkil ettiği için kullanımı uygun değildir.
Oto cam filmi değişimi için Çekmeköy oto cam filmi servis elemanlarımızdan sestek alabilirsiniz.

İlgili Konular

Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?

Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?

Araç kısa far ayarı, pek çok araç sahibinin karşılaştığı sorulardan bir tanesidir. Bu durum sürücü, diğer araçlar ve yayalar açısından oldukça önemlidir. Far ayarlarının hatalı yapılması ya da yapılmaması, sürüş esnasında sürücü için gerekli alanın aydınlatması da mümkün değildir. Özellikle bu durum gece sürüşünde sürücünün görüş alanını etkilerken, aracın de far ayarı yapılmadığında düz bir halde ilerlemesi oldukça zor olur. En ciddi tehlikesi ise bazı durumlarda görüş tamamen engellenir ve bu durumun devamında geri alınmayacak büyük tehlikeler söz konusu olabilir. Tüm bu ...

Rehbere git

Lastik basıncı neden önemlidir

Lastik basıncı, araçların en önemli, aksatılmaması gereken ve ciddi detaylarından bir tanesidir. Aracınız ne marka ve model olursa olsun, lastiklerinde bir sorun varsa geriye kalan her şey önemsiz hale gelir. Kontrolü ve bakımı aksatılan lastikler, ciddi sonuçların meydana gelmesini sağlar. Basınç seviyesi doğru olmayan, rot balans ve süspansiyon bozukları ile kullanılan araçlar, sürücü için büyük tehlike arz eder. Bu nedenle düzenli olarak lastiklerin kontrolü ve bakımı gerekmektedir. Bu işlem alanında uzman, deneyimli ve profesyonel servis firmaları aracılığıyla kusursuz ...

Rehbere git
Lastik basıncı neden önemlidir

Audi EPC Arızası

Audi EPC arızası aracınızdaki sorunların büyümeden anlaşılması için size uyarı ve ikaz verir.

Rehbere git

Akülerde neden kurşun kullanılır

Akü, elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürerek istendiği durumda kullanılabilir hale getirmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok sayıda akü çeşidi ortaya çıkmıştır. Kurşun-asit akü de ortaya çıkan ilk akü olarak kabul edilmektedir. Bir yüzyıldan daha fazla kullanılan kurşun aküler günümüzde rağbet gören akülerden biridir. Bunun neden ise bu akü çeşidinin diğer akü çeşitlerine oranla daha düşük maliyetli olması ve yüksek yoğunlukta bir enerjiye sahip olmasıdır.

Rehbere git
Akülerde neden kurşun kullanılır