Oto Güvenlik Sistemleri

Oto Güvenlik Sistemleri

Kaza olasılığını en aza indirmek ve sürücünün kazadan etkilenmemesi için araçta oluşturulmuş sistemler araç güvenlik sistemi içerisinde yer almaktadır.

Güvenlik sistemlerine gün geçtikçe yenileri eklenmekte ve ek maliyet getirmesinden ötürü her araçta bu sistemler bulunmamaktadır.

Araç Güvenlik Sistemleri

 1. ABS
 2. ASR
 3. ESP
 4. Silecekler ve Cam temizliği
 5. Aydınlatma, Sesli ve Işıklı Uyarılar
 6. Yorgunluk Tespit Sistemi
 7. Park Sensörü
 8. Şehir İçi Fren Desteği
 9. Şerit Takip Sistemi
Araçlarda güvenliği sağlayan pek çok sistem vardır. Örneğin, emniyet kemerinin bulunması kaza anında araç sahibinin hasar alma olasılığını en aza indirmektedir. Buda araç güvenliğini sağlamak açısından önemli bir etken olarak kabul edilmektedir. Tüm işlemleriniz için Çekmeköy oto güvenlik sistemleri bakım noktamıza davetlisiniz.

Araç Güvenlik Kontrolü

Araçta güvenliği sağlayan her sistemin düzgün ve sorunsuz çalışır durumda olması gerekir. Sistemlerin çalışabilmesi ve işlev kaybetmesi durumunda yetkili servisler araç güvenlik kontrolü hizmeti vermektedir. Bu hizmet ile araçta güvenliği sağlayan her bölüm ayrıntılı olarak kontrol edilmektedir. 

Oto Güvenlik Sistemleri; araç içerisinde yolculuk yapan kişilerin güvenli bir şekilde yolculuk yapabilmesi için oluşturulmuş sistemleri kapsamaktadır. Güvenlik deyince araç sahiplerinin aklına bilindik sistemler gelse de güvenlik mevcut sistemlerden daha fazlasını kapsamaktadır. 

 1. Far ayarlarının bozulması trafikte güvenliği en aza düşürmektedir.
 2. Araçta bulunan göstergelerin çalışmaması, sorunlu bölgede meydana gelen arızanın tespitinin önüne geçmektedir. 
 3. Araçta emniyet kemerinin kopması veya emniyet kemerinin bulunmaması güvenliği tehlikeye düşürmektedir. 
 4. Camın yağmurlu havalarda buğulanması ve sileceklerin düzgün bir şekilde çalışmaması yolu görmek açısından araç sahibini ve diğer sürücüleri olumsuz anlamda etkilemektedir. 
 5. Klimanın düzgün bir şekilde çalışmaması ve araçtaki havanın temizlenmemesi solunum rahatsızlıklarını beraberinde getirmektedir. 
 6. Lastiklerin aşınması, yolculuk anında aracın kaymasına sebep olmaktadır. 
Araçta meydana gelen her arıza ve hasar araç güvenliğini olumsuz etkilemektedir. Araç güvenlik kontrolünün düzgün bir şekilde sağlanması için araçlar, düzenli olarak bakıma sokulmalı ve yetkili bir servis üzerinden onarım işlemlerine girmelidir. 

Araçta normal olarak çalışmayan her sorun hasar olarak değerlendirmektedir. Düzenli yapılan bakımlar ile araç güvenlik kontrol işlemleri servis tarafından sağlanmalıdır. 
Çekmeköy oto güvenlik sistemleri, Bosch car service de araç güvenlik sistemlerinizin kontrolü yapılmaktadır. İşlemlerimizde bilgisayarlı arıza tespiti ile en doğru sonuçlara ulaşılmaktadır.

İlgili Konular

Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?

Araç kısa far ayarı nasıl yapılır?

Araç kısa far ayarı, pek çok araç sahibinin karşılaştığı sorulardan bir tanesidir. Bu durum sürücü, diğer araçlar ve yayalar açısından oldukça önemlidir. Far ayarlarının hatalı yapılması ya da yapılmaması, sürüş esnasında sürücü için gerekli alanın aydınlatması da mümkün değildir. Özellikle bu durum gece sürüşünde sürücünün görüş alanını etkilerken, aracın de far ayarı yapılmadığında düz bir halde ilerlemesi oldukça zor olur. En ciddi tehlikesi ise bazı durumlarda görüş tamamen engellenir ve bu durumun devamında geri alınmayacak büyük tehlikeler söz konusu olabilir. Tüm bu ...

Rehbere git

Audi EPC Arızası

Audi EPC arızası aracınızdaki sorunların büyümeden anlaşılması için size uyarı ve ikaz verir.

Rehbere git
Audi EPC Arızası
Uzun yola gecemi gündüz mü Çıkmalı!

Uzun yola gecemi gündüz mü Çıkmalı!

Uzun yola çıkacak araç sahiplerinin aklındaki tek soru uzun yola gece mi gündüz mü çıkmalı olduğudur. Öncelikle uzun yola hangi saat diliminde çıkarsanız çıkın aracın bakımlı olması yolculuğun iyi geçmesi için gerekli tek şarttır. Uzun yola çıkacak araç sahipleri araçların alması gereken bakımlarını yaptırmadan yolculuğa çıkmayı daha doğru bulmaktadır. Fakat bu durum sanıldığı gibi doğru değildir. Aracın performansı düşük ve arızalı bir durumda ise yolculuğa gece veya gündüz çıkmanın pek bir hükmü yoktur. Çünkü her iki durumda da araç yolda kalma tehlikesi ile karşı karşı...

Rehbere git

Akülerde neden kurşun kullanılır

Akü, elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürerek istendiği durumda kullanılabilir hale getirmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok sayıda akü çeşidi ortaya çıkmıştır. Kurşun-asit akü de ortaya çıkan ilk akü olarak kabul edilmektedir. Bir yüzyıldan daha fazla kullanılan kurşun aküler günümüzde rağbet gören akülerden biridir. Bunun neden ise bu akü çeşidinin diğer akü çeşitlerine oranla daha düşük maliyetli olması ve yüksek yoğunlukta bir enerjiye sahip olmasıdır.

Rehbere git
Akülerde neden kurşun kullanılır