Pasta Cila
Pasta Cila

Pasta Cila

Araçların boyasında daha parlak bir görünüm sağlayan, ufak çaplı çizilmelerin eşit dağılımla giderilmesi için en uygun yöntemlerden biri pasta cila yöntemidir.

Çiziklerin kamuflesi için uzmanlar tarafından özel kimyasallar ve ekipmanlarla uygulanan bu işlemin; araç görünümü ve estetiğine büyük bir katkısı bulunmaktadır. Özellikle ikinci el otomobil satışları için ve uzun süre estetik kullanım ihtiyacı için yapılan bu uygulamaların yetkin firmalar tarafından uygulanması gerekir. Çünkü pasta cila işleminde kullanılan materyaller ile uygulama adımları deneyimli uygulayıcılar tarafından planlanır ve gerçekleştirilir.

Pasta Cila Nasıl Yapılır?

Araç boyaları çok katmanlı bir yapıya sahiptir. Kullanım sırasında zamanla oluşan aşınmalar ve çizikler çok katmanlı boya yapısının eşit dağılımıyla düzeltilebilir. Bu uygulamalar sayesinde katmanlar arası hafif geçiş sağlanır ve araç orijinal görünümüne kavuşturulur. Pasta cila işleminin uygulama adımları şu şekilde sıralanabilir:

  • Araçtaki boya katmanları pasta işlemiyle kusurlu bölge kalmayana kadar kaldırılır
  • Aracın rengi uygulamada ince ya da kalın cila kullanımı için önem taşır
  • Koyu renk araçlarda ince, açık renk araçlarda kalın pasta uygulaması yapılır
  • Uygulama yüzeyi tüm toz, kir, parçacık ve lekeden arındırılır
  • Pasta uygulaması dışındaki yüzeyler kaplanarak koruma altına alınır
  • Polisaj makinesi kullanılarak katmanlar arası pasta işlemi uygulanır
  • Pasta işlemi sonrasında uygulama bölümüne renge uyumlu cila yapılır
Kullanılan malzemelerin orijinal nitelikte olması pasta cila işlemlerinde garantili kullanımın gereğidir. Aynı zamanda işlemin incelikli planlaması ve uzman ekipman ihtiyacı gereği; alanda tecrübeli uygulayıcılar tarafından yapılması gerekir. Araç sahiplerinin bu uygulama için hizmet sağlayıcı tercihinde alan yetkinliği bulunan firmalardan destek alması; işlem güvenliği ve kullanım garantisi sağlar. Çekmeköy pasta cila servinden randevu alabilirisiniz. Araç periyodik bakımı olarak da uygulanabilir.

Araç Sahipleri Cila Yapabilir Mi?

Pasta cila işlemleri için malzeme ve ekipman temini araç sahipleri tarafından kolaylıkla sağlanabilir. Ancak yalnızca ekipmana ve uygulama materyallerine sahip olmak nitelikli bir işlem yapılması için yeterli değildir. Çünkü cila ve pasta işlemleri aslında niteliği işçilikte olan profesyonel işlemlerdir. Bu nedenle bireysel uygulamalar çeşitli riskler barındırır. Hatalı uygulama sebebiyle araçların boya dokusu bozulabilir ya da kaportaya hasar verilebilir.
Pasta cila uzmanı mı arıyorsunuz? Çekmeköy pasta cila hizmet noktamızda uzmanlarımız sizi bekliyor. Bosch oto servis noktamızda hizmetinizdeyiz.

İlgili Konular

Çekmeköy Rot Balans

Çekmeköy Rot Balans

Araçların mekanik sistemleri çok titizlikle planlanıp üretilmiştir.

Rehbere git

Uzun yola gecemi gündüz mü Çıkmalı!

Uzun yola çıkacak araç sahiplerinin aklındaki tek soru uzun yola gece mi gündüz mü çıkmalı olduğudur. Öncelikle uzun yola hangi saat diliminde çıkarsanız çıkın aracın bakımlı olması yolculuğun iyi geçmesi için gerekli tek şarttır. Uzun yola çıkacak araç sahipleri araçların alması gereken bakımlarını yaptırmadan yolculuğa çıkmayı daha doğru bulmaktadır. Fakat bu durum sanıldığı gibi doğru değildir. Aracın performansı düşük ve arızalı bir durumda ise yolculuğa gece veya gündüz çıkmanın pek bir hükmü yoktur. Çünkü her iki durumda da araç yolda kalma tehlikesi ile karşı karşı...

Rehbere git
Uzun yola gecemi gündüz mü Çıkmalı!
Oto Tamir Hizmeti

Oto Tamir Hizmeti

Ümraniye oto tamir hizmeti servisimizin donanımlı altyapısı ile sunulan iyi bir hizmettir.

Rehbere git

Lastik basıncı neden önemlidir

Lastik basıncı, araçların en önemli, aksatılmaması gereken ve ciddi detaylarından bir tanesidir. Aracınız ne marka ve model olursa olsun, lastiklerinde bir sorun varsa geriye kalan her şey önemsiz hale gelir. Kontrolü ve bakımı aksatılan lastikler, ciddi sonuçların meydana gelmesini sağlar. Basınç seviyesi doğru olmayan, rot balans ve süspansiyon bozukları ile kullanılan araçlar, sürücü için büyük tehlike arz eder. Bu nedenle düzenli olarak lastiklerin kontrolü ve bakımı gerekmektedir. Bu işlem alanında uzman, deneyimli ve profesyonel servis firmaları aracılığıyla kusursuz ...

Rehbere git
Lastik basıncı neden önemlidir